MODA LISA
Tvorba modelových oděvů










Spolupráce Ing. Horáčkové Hejralové - oděvní návrhářky a Vladimíra Hejrala - šperkaře za 5 let svého trvání přinesla několik výjimečných přehlídkových kolekcí, kde šperk tvoří neoddělitelnou součást oděvu. Vladimír Hejral svými exkluzivními šperky tvořenými převážně ze stříbra limituje výběr a použitý materiál, čímž se celá tvorba posouvá do společenské oblasti.

S těmito kolekcemi se zúčastňují přehlídek od společenských večerů, módních show až po přehlídky pro odbornou veřejnost. Po dobu spolupráce si již 4x zúčastnili se svojí přehlídkovou kolekcí veletrhu Hodiny a klenoty v Praze. Taktéž již po čtvrté oblékali finalistky Miss Vysočiny. Společná prezentace tvorby již přesáhla rámec české republiky a byla prezentována v několika státech střední Evropy.














Vladimír Hejral ve své firmě pořádá šperkařská sympózia (z 10-ti letou tradicí), kterých se zúčastňují naši i zahraniční výtvarníci - šperkaři a jejich vzniklá díla se prezentují na závěrečné módní přehlídce. Pro tyto příležitosti společně vybudovali výstavní síň galerie Béčka. Se svojí tvorbou se zúčastnili projektu muzea skla a bižuterie Jablonec nad Nisou: Oděv a jeho doplněk. Na téma milníky a podtéma teenager. Vytvořili pozoruhodnou kolekci oděvů kombinované krajky s jeansovinou a stříbrných šperků, v kterých se odráží zrození, láska i smrt. Oceněním vzájemné spolupráce ing. Soni Horáčkové Hejralové a Vladimíra Hejrala je zastoupení jejich společné tvorby ve sbírkách muzeí. V případě zájmu je možné objednat prezentaci autorských kolekcí na adresách v kontaktech.